Wykład dr. hab. prof. UŚ Michała Kani na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona

05.11.2018 - 16:51 aktualizacja 05.11.2018 - 16:51
Redakcja: admin

6 listopada 2018 roku na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona (Stany Zjednoczone) przebywający na stypendium Fundacji Fulbrighta w Waszyngtonie dr hab. prof. UŚ Michał Kania wygłosi wykład poświęcony bieżącym wyzwaniom europejskiego rynku zamówień publicznych w dziedzinie obronności.

Prelekcja jest częścią seminarium zatytułowanego „Foreign Government Contracting” prowadzonego przez prof. Christophera Yukinsa. W ramach wykładu omówione zostaną najnowsze regulacje dotyczące utworzonego w 2018 roku Europejskiego Funduszu Obronnego i jego wpływu na ewentualne ograniczenia w dostępie do europejskiego rynku zamówień publicznych dla firm amerykańskich.

Przyznane dr. hab. prof. UŚ Michałowi Kani stypendium Fundacji Fulbright obejmuje 9-miesięczny pobyt na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona. Tematem badań prowadzonych przez naukowca z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego będzie analiza wybranych instrumentów amerykańskiej regulacji poświęconej zamówieniom publicznym w kontekście ich wykorzystania dla wzmocnienia polskiej gospodarki.