Wykład dr hab. prof. UJ Anny Janus-Sitarz w ramach „Uniwersytetu Polonistów”

logo Uniwersytetu Polonistów

23 maja 2017 roku o godz. 16.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się szóste spotkanie w ramach projektu „Uniwersytet Polonistów”, podczas którego wykład pt. „Po co »googleinteligentowi« literatura piękna? Lekturowe lekcje empatii” wygłosi dr hab. prof. UJ Anna Janus-Sitarz.

„Uniwersytet Polonistów” jest organizowanym przez Katedrę Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projektem adresowanym do nauczycieli języka polskiego. Program przedsięwzięcia obejmuje comiesięczne spotkania, połączone z wykładami i dyskusjami. Tegoroczna edycja „Uniwersytetu Polonistów” odbywa się pod hasłem „Przestrzenie spotkania" i dotyczy zagadnień kulturowych.

Plakat promujący 6. spotkanie Uniwersytetu Polonistów zawierający nazwisko wykładowcy i tytuł prelekcji