Współpraca z V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dąbrowie Górniczej

Zdjęcie: teczka na dokumenty

Stworzenie uczniom możliwości pełniejszego rozwoju, pogłębiania wiedzy i zainteresowań przy wsparciu nauczycieli akademickich to cel współpracy Uniwersytetu Śląskiego z V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.

Umowa pomiędzy uczelnią a szkołą zawarta w listopadzie 2016 roku dotyczyła objęcia przez dwa wydziały – Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Filologiczny – patronatem naukowym uczniów klas humanistycznych. Teraz dołączy do nich Wydział Prawa i Administracji, a klasy pod jego patronatem otrzymają status klas prawniczych.

Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało we wtorek 6 marca 2018 roku w siedzibie szkoły. Uniwersytet Śląski reprezentowała dr Magdalena Półtorak z Wydziału Prawa i Administracji, a V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego dyrektor Anna Ornat.

Podczas spotkania wykład okolicznościowy pt. „Nie każdemu migrantowi – uchodźca, czyli o złożoności zjawiska z perspektywy prawa międzynarodowego” wygłosiła dr Magdalena Półtorak.

Moment podpisania umowy

fot. Dział Promocji UŚ