Współpraca dydaktyczna z V LO im. Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

kartka i wieczne pióro

Dwa wydziały Uniwersytetu Śląskiego – Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Filologiczny obejmą patronatem naukowym uczniów klas humanistycznych V Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej. Dokument dotyczący współpracy dydaktycznej podpisany zostanie w środę 14 grudnia 2016 roku o godz. 10.00 w rektoracie uczelni. Sygnować go będą prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski oraz dyrektor szkoły mgr Anna Ornat.

Współpraca pomiędzy uczelnią a V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego obejmie również rozwój kontaktów w sferze działań dydaktycznych, wsparcie nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz współorganizowanie warsztatów translatorycznych. Liceum będzie miało także możliwość korzystania z oferty Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego.

W spotkaniu udział wezmą między innymi prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – dyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki, rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016, zastępca dyrektora Instytutu ds. współpracy z otoczeniem dr Ewa Półtorak, a także osoby koordynujące współpracę i uczniowie szkoły.

Nad rozwojem kontaktów ze strony uczelni czuwać będą:

• dr Magdalena Ochwat – pełnomocnik rektora ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi,
  • dr Magdalena Ślawska – dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ,
  • dr hab. Tomasz Czakon z Zakładu Filozofii Praktycznej i Coachingu na Wydziale Nauk Społecznych,
  • dr hab. Maciej Fic z Zakładu Metodologii, Dydaktyki i Nauk Pomocniczych Historii na Wydziale Nauk Społecznych,
  • dr Barbara Taraszka-Drożdż z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki na Wydziale Filologicznym.

Natomiast ze strony szkoły osobami koordynującymi współpracę będą mgr Ewa Pawik – nauczycielka etyki, filozofii i języka polskiego oraz mgr Elżbieta Tyburska – nauczycielka języka francuskiego i hiszpańskiego.