Wręczenie nagród w konkursie na najlepszą pracę magisterską podejmującą problematykę polsko-niemiecką

30 maja 2011 r. o godz. 11.30 na Wydziale Nauk Społecznych (sala Rady Wydziału) odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w konkursie na najlepszą pracę magisterską podejmującą problematykę polsko-niemiecką.

W tegorocznej edycji konkursu wyłoniono dwóch laureatów. Nagrody w wysokości 500 € otrzymają: Dagmara Furmańczyk za pracę „Tożsamość narodowa drugiego pokolenia imigrantów z Polski w Niemczech na przykładzie Monachium” oraz Hanna Malik, autorka pracy „Kłamstwo o Auschwitz w świetle prawa niemieckiego i prawa polskiego”.

W spotkaniu udział weźmie rzecznik praw obywatelskich prof. dr hab. Irena Lipowicz, która wygłosi wykład pt. „Stosunki polsko-niemieckie – współczesne szanse i zagrożenia”. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Towarzystwo Inicjatyw Naukowych działające przy Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŚ.