„Wolontariat – pierwszy etap na ścieżce kariery zawodowej”

BK

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego organizują seminarium pt. „Wolontariat – pierwszy etap na ścieżce kariery zawodowej”. Zajęcia przeznaczone są dla studentów wszystkich kierunków studiów, którzy chcą przygotować się do zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Podczas spotkania przedstawione zostaną możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego w oparciu o świadczenie usług wolontarystycznych oraz promocję organizacji pozarządowych.

Seminarium odbędzie się 14 października 2010 roku w auli nr 3 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Program spotkania:

• godz. 13.00–13.10
    Otwarcie seminarium
  • godz. 13.10–13.40
    „Wolontariat, a rynek pracy śląskich organizacji pozarządowych” – wykład;
    Mateusz Eichner, socjolog, psycholog, doradca zawodowy
  • godz. 13.40–14.00
    Prezentacja filmu „Śląskie przestrzenie wolontariatu” autorstwa Wojciecha Szwieca, stypendysty Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w 2008 roku, autora książki „Kino amatorskie na Górnym Śląsku”
  • godz. 14.00–14.20
    „Moja przyszłość – mój sektor”. Profesjonalizacja śląskich organizacji pozarządowych w oparciu o wolontariat studencki – prezentacja projektu realizowanego przez Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego;
    Lidia Kocur, specjalista ds. promocji IWIPL
  • godz. 14.20–14.30
    Dyskusja, pytania

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium proszone są o zgłaszanie udziału na adres e-mail: projekt.iwipl@gmail.com. Zajęcia organizowane są w ramach projektu „Moja przyszłość – mój sektor”. Profesjonalizacja śląskich organizacji pozarządowych w oparciu o wolontariat studencki, program współfinansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.