facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wolna książka – bookcrossing na UŚ

Już 13 stycznia 2014 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach rozpoczyna akcję „Wolna książka – bookcrossing na UŚ”.

Do 28 lutego na każdym wydziale, w jednostce dydaktycznej i rektoracie, a także w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbywać się będzie zbiórka książek, które opatrzone naklejką z logo akcji UŚ znajdą się w wybranych miejscach publicznych na terenie Katowic.

Aby wybrać miejsce składowania książek lub dopisać swoją propozycję należy oddać głos na stronie: www.facebook.com lub drogą elektroniczną: dlaszkol@us.edu.pl. Książki pojawią się w miejscach, które otrzymają najwięcej głosów.

Co wyróżnia akcję bookcrossingu na UŚ? Poza książkami w wersji drukowanej w „Wolnych wypożyczalniach” znajdą się również e-booki udostępniane czytelnikom za pośrednictwem kodów QR.

Weź udział w akcji i ciesz się wolną książką!

Lista miejsc do wyboru:

10. Klubokawiarnia Presso
ul. Zamkowa 3, Cieszyn

Odtwórz film

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Studenci oddają swoje książki do restauracji i nie tylko”. (12.01.2014)

Wolna książka w TVP Katowice (14.01.2014)