Wojewódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Wojewódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 9.30 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim (Sala Marmurowa). Wydarzenie będzie okazją do wręczenia Medali za Zasługi dla Obronności Kraju, udekorowania dokona wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.

O godz. 10.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego ks. dr. Damiana Zimonia. Wcześniej, o godz. 10.00, na placu przed katedrą będzie miał miejsce występ orkiestry górniczej KWK Wujek.

W południe uczestnicy uroczystości przejdą na plac Sejmu Śląskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.