Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej na Wydziale Filologicznym

Wydział Filologiczny UŚ w Katowicach

2 czerwca 2017 roku w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich oraz w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ gościć będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej, z którą w 2017 roku obie jednostki podpisały umowę o współpracy.

Wizyta jest kolejnym etapem prężnie rozwijającej się współpracy – w roku akademickim 2016/2017 studenci i doktoranci Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich prowadzili cykliczne spotkania interkulturowe dla dzieci i młodzieży z rudzkiej szkoły. Wizyta obejmować będzie m.in. lekcje języków obcych (język chiński, włoski i ukraiński), interkulturowe podchody kulinarne oraz przedstawienie „Ślubów panieńskich” w wykonaniu studentów rocznego kursu przygotowawczego do studiów w języku polskim.