Wizyta studentów z Czech w Uniwersytecie Śląskim

10 marca 2014 roku Uniwersytet Śląski w Katowicach gościć będzie studentów historii, archeologii i politologii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Republika Czeska). Studenci przybędą z wizytą w ramach „Dni uniwersytetów śląskich” – wydarzenia zorganizowanego pod patronatem Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich (KRUŚ).

Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach czeskich studentów powita prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny, a ofertę edukacyjną uczelni przedstawi Olga Chomątańska z Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych. Czescy studenci będą mieli także okazję zwiedzić Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką oraz zostaną oprowadzeni po Katowicach.

Podczas wizyty w Polsce od 10 do 13 marca 2014 r. studenci Uniwersytetu Śląskiego w Opawie odwiedzą Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Wrocławski.