Wizyta przewodniczącego KRUP w Brukseli

Od 15 do 17 listopada 2010 r. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich przebywać będzie z wizytą w Belgii.

Celem wizyty jest pogłębienie współpracy między polskimi i belgijskimi uniwersytetami. Partnerstwo i podejmowanie wspólnych inicjatyw przez uczelnie zrzeszone w ramach KRUP oraz CRef, będącego belgijskim odpowiednikiem polskiej instytucji, staną się przedmiotem rozmów prowadzonych przez przewodniczących: prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i Pierre’a de Mareta.

Wyjazd będzie okazją do spotkań z przedstawicielami świata nauki, m.in. dyrektorem Institut de Traducteurs et Interprètes – ISTI Christianem Balliu oraz sekretarzem generalnym Fonds de la Recherche Scientifique – Fonds National de la Recherche Scientifique Véronique Halloin.

JM Rektora prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia podejmie również Sławomir Czarlewski, ambasador RP w Brukseli.