Wizyta Ministra Sprawiedliwości na Wydziale Prawa i Administracji UŚ

W czwartek 21 maja 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego gościć będzie dr Borys Budka, minister sprawiedliwości, który wygłosi wykład pt. „Wyzwania wymiaru sprawiedliwości – bezpłatna pomoc prawna oraz nowe procedury sądowe”. Spotkanie odbędzie się o godz. 13.00 w auli nr 8.

Dr Borys Budka – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2007 roku rozpoczął praktykę zawodową jako radca prawny. W 2011 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii ze specjalnością w polityce zatrudnienia. Poseł na Sejm VII kadencji, wiceprzewodniczący komisji ustawodawczej, członek nadzwyczajnej komisji ds. zmian w kodyfikacjach, przewodniczący podkomisji stałej ds. reformy prawa cywilnego, członek nadzwyczajnej komisji ds. rozpatrzenia ustaw z zakresu prawa spółdzielczego.