facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wizyta JE Ambasadora Szwajcarii Lukasa Beglingera

13 września 2013 r. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś spotka się z JE Ambasadorem Szwajcarii w Polsce Lukasem Beglingerem. Spotkanie będzie okazją do rozmów na temat rozwoju współpracy pomiędzy instytucjami.

14 września 2013 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się premiera „Franka V” na podstawie sztuki szwajcarskiego pisarza Friedricha Dürrenmatta. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

„Frank V. Opera banku prywatnego” to komedia muzyczna szwajcarskiego pisarza, do której muzykę skomponował Paul Burkhard. Prapremiera miała miejsce 19 marca 1959 roku w teatrze w Zurychu. Komedia opowiada o braku wolności w demokracji zdominowanej przez interesy władzy i pieniądze. Z dzisiejszej perspektywy poprzez sztukę „Frank V.” Dürrenmatt jawi nam się jako wizjoner i wnikliwy obserwator ciemnych stron natury ludzkiej.

Z premierą sztuki powiązany jest również projekt, który fundacja na rzecz kultury szwajcarskiej „Pro Helvetia” przygotowuje we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Ze strony Uniwersytetu projekt koordynuje dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek.

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.