Wizyta przedstawicieli Wspólnoty Walonia-Bruksela

W dniach 6–8 października 2010 r. Uniwersytet Śląski gościć będzie znakomitych delegatów z Belgii: Zénona Kowala, delegata Rządów Wspólnoty Francuskiej i Regionu Walonii, Anne-Francoise Drion kierującą działem „Polska” w WBI w Brukseli (Wallonie–Bruxelles International) oraz Sylwię Wandziuk-Obłuskę.

W środę, 6 października 2010 r., członkowie delegacji spotkają się z przedstawicielami Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. W spotkaniu udział wezmą m.in.: prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej Wydziału Filologicznego, prof. dr hab. Ewa Miczka, dyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki oraz prof. dr hab. Halina Widła, zastępca dyrektora Instytutu.

W czwartek, 7 października 2010 r., gości z Belgii podejmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. W kolejnym dniu wizyty, 8 października 2010 r., delegaci uczestniczyć będą w IV Forum Frankofońskim organizowanym w Pszczynie.