Wizyta delegacji KRASP w Kijowie

Zdjęcie: długopis w dłoni

Udział w polsko-ukraińskiej debacie rektorów, wizyta na Kijowskim Uniwersytecie Narodowym oraz spotkanie z minister edukacji i nauki Ukrainy to niektóre z punktów programu pobytu delegacji KRASP (Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich) w Kijowie. Wizyta, w której ze strony Uniwersytetu Śląskiego uczestniczy rektor uczelni prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, związana jest z realizacją projektu pn. „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni”.

W Kijowie rektorzy polskich szkół wyższych przebywać będą od 15 do 18 października 2019 roku. W tym czasie wezmą udział w wizycie studyjnej zorganizowanej na Uniwersytecie Narodowym im. Tarasa Szewczenki oraz w polsko-ukraińskim seminarium poświęconym zagadnieniom związanym z rankingami i strategią rozwoju uczelni. Sesję powitalną otworzy prof. Leonid Huberski – przewodniczący Związku Rektorów Uczelni Ukrainy, natomiast debacie przewodniczyć będzie prof. Jerzy Woźnicki – lider projektu „Polsko-ukraińska współpraca…”. W kolejnym dniu delegaci spotkają się z minister edukacji i nauki Ukrainy – Anną Nowosad. Wizyta w ministerstwie będzie okazją do rozmów na temat głównych kierunków zmian na polskich uczelniach, omówienia kwestii dotyczących międzynarodowych inicjatyw, a także przedstawienia informacji związanych z realizacją projektu „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni”.