Wizyta delegacji dyplomatycznej z Francji

15 marca 2010 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 Uniwersytet Śląski będzie gościł przedstawicieli dyplomatycznych Francji. Delegację, w składzie: JE Ambasador Francji François Barry Delongchamps, konsul generalny Francji Pascal Vagogne oraz attache ds. współpracy uniwersyteckiej Corinne Baylac, powita JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś

W planie wizyty przedstawicieli francuskiej dyplomacji przewidziano również spotkania z pracownikami i studentami Uniwersytetu Śląskiego. Delegację będzie gościła Międzynarodowa Szkoła Nauk Politycznych zlokalizowana na Wydziale Nauk Społecznych oraz Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego w Sosnowcu.

Po spotkaniu z przedstawicielami społeczności akademickiej goście z Francji udadzą się do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na obiad, w którym udział wezmą: marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski, prezydent Katowic Piotr Uszok, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. O godz. 14.45 rozpocznie się briefing poświęcony szeroko rozumianej współpracy polsko-francuskiej.