Wiosenna wystawa i giełda minerałów

07.04.2017 - 16:07 aktualizacja 07.04.2017 - 16:07
Redakcja: admin

Już 8 i 9 kwietnia 2017 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbywać będzie się 59. Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Do Sosnowca przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii.

Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania szeregu kolekcji minerałów, skał, meteorytów i skamieniałości, wystawcy zaoferują także do sprzedaży wyroby ze skał i minerałów oraz wyroby biżuteryjne.

Podczas LIX Sesji Gemmologiczno-Paleontologicznej, która rozpocznie się 8 kwietnia o godz. 17.00 w międzywydziałowej auli, będzie można wysłuchać prelekcji pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Dr Włodzimierz Łapot wygłosi wykład na temat kwarcu jubilerskiego, podsumowania ekspedycji kół naukowych Wydziału Nauk o Ziemi dokonają Jakub Słowiński i Izabela Nowaczyńska podczas spotkania zatytułowanego „Tajemnice łukowskiej kry jurajskiej”. Sesję gemmologiczno-paleontologiczną zakończy spektakl popularnonaukowy pt. „Ewolucja? To proste. Cz. III” przygotowany przez dr. Andrzeja Boczarowskiego.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: www.wnoz.us.edu.pl