Wielkanoc w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ

14 kwietnia 2011 r. o godz. 16.30 w sali 107 w budynku Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach odbędzie się spotkanie wielkanocne dla studentów Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz uczelni zrzeszonych w Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych (m.in. dla cudzoziemców z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Politechniki Śląskiej). Ponad stu obcokrajowców spotka się w jednym miejscu, by poznać polskie tradycje Wielkanocy. Uczestnicy będą mieli okazję malować jajka, stworzą własne, fantazyjne palmy wielkanocne, wyślą swoim najbliższym kartki ze świątecznymi życzeniami oraz dowiedzą się, jakie potrawy powinien zawierać koszyczek wielkanocny. Oprócz tego studenci wezmą udział w konkursach sprawdzających ich wiedzę o polskiej Wielkanocy oraz skosztują, jak smakują świąteczne baby i mazurki. Spotkanie, zorganizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, poprowadzą Magdalena Knapik i Agnieszka Tambor.

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Wielkanoc na tłusto i z kolędami ”. (14.04.2011).