Wielkanoc w Szkole Języka i Kultury Polskiej

29 marca 2012 r. o godz. 16.30 w sali 107 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się spotkanie poświęcone Wielkanocy. W wydarzeniu uczestniczyć będą m.in.: prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, prof. UŚ dr hab. Romuald Cudak, kurator Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich, a także studenci zza granicy, uczestnicy semestralnych kursów języka polskiego, kursu przygotowawczego do podjęcia studiów na uniwersytetach, studenci programu LLP/Erasmus i stypendyści Rządu Polskiego.

Spotkanie poprowadzą mgr Magdalena Knapik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz mgr Agnieszka Tambor z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję do wspólnego świętowania i poznawania polskich tradycji wielkanocnych. Uroczystość zakończy konkurs, który sprawdzi wiedzę studentów na temat świąt Wielkanocy.

Organizatorem wydarzenia są: Szkoła Języka i Kultury Polskiej oraz Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich.