Wieczór Narodów w Galerii Katowickiej

15 września 2015 roku od godz. 16.00 na poziomie +2 Galerii Katowickiej odbędzie się Wieczór Narodów, zorganizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Wystąpią studenci uczestniczący w kursie językowo-adaptacyjnym dla stypendystów programu im. Stefana Banacha, którzy od października rozpoczną studia na uczelniach w całej Polsce.

Wieczór Narodów to niezwykła okazja, by bez konieczności wyjazdu poznać wiele krajów, porozmawiać z native speakerami, poszerzyć horyzonty i po prostu dobrze się bawić w międzynarodowym gronie. Tym razem swoje państwa zaprezentują studenci z Brazylii, Bułgarii, Mołdawii, Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Azerbejdżanu. Program obejmował będzie naukę podstawowych zwrotów w różnych językach, występy wokalne i taneczne, degustację potraw narodowych, quizy i konkursy z nagrodami. Uczestnicy spotkania otrzymają także specjalnie dla nich przygotowane materiały, m.in. przepisy kulinarne oraz słowniczki zwrotów i wyrażeń komunikacyjnych. Wydarzenie ma na celu integrację międzykulturową oraz przełamywanie barier wynikających z nieznajomości odmiennych zwyczajów i tradycji.

Wieczór Narodów, nad którym pieczę sprawuje oficjalny fanpage UŚ „Świat na wyrywki”, został zorganizowany w ramach projektu „Wyższy poziom”.

„infokatowice.pl” - „Dzisiaj Wieczór Narodów w Katowicach” (15.09.2015).

„dziennikzachodni.pl” - „Studencki wieczór narodów w Galerii Katowickiej” (14.09.2015).

„dziennikzachodni.pl” - „Wieczór Narodów w Galerii Katowickiej” (15.09.2015).