„Widzialni-niewidzialni. Niepełnosprawni w przestrzeni publicznej”. Warsztaty i panel dyskusyjny

10 maja 2010 r. w Cieszynie będzie miała miejsce debata pt. „Widzialni-niewidzialni. Niepełnosprawni w przestrzeni publicznej” połączona z warsztatami. Szkolenie, które odbędzie się w Galerii Uniwersyteckiej działającej przy Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, zostało zaplanowane na godz. 12.00. Natomiast panel dyskusyjny rozpocznie się o godz. 14.30 w cieszyńskiej Sali Kameralnej Uniwersytetu Śląskiego.

Jak zauważa Magdalena Bełza – asystent w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej UŚ w Cieszynie oraz uczestnik debaty – „W związku z rosnącą liczbą niepełnosprawnych studentów bardzo ważne jest zwiększanie świadomości osób pełnosprawnych odnośnie możliwości i ograniczeń związanych z poszczególnymi dysfunkcjami”.
Dlatego też w tym dniu studenci z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji przeprowadzą akcję tematyczną na terenie Uniwersytetu.

Organizatorem debaty jest Koło Artystyczno-Naukowe „Poza Pracownią” działające przy Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz „Krytyka Polityczna”.

Więcej informacji: http://www.krytykapolityczna.pl/Cieszyn/Cieszyn-10-maja-Niepelnosprawni-w-przestrzeni-publicznej/menu-id-286.html.