Wernisaż wystawy malarstwa prof. Elżbiety Kuraj w Ateneum

06.12.2017 - 12:54 aktualizacja 06.12.2017 - 12:54
Redakcja: admin

W piątek 8 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum (Katowice, ul. 3 Maja 25) odbędzie się wernisaż malarstwa prof. dr hab. Elżbiety Kuraj zatytułowany „Powyżej koloru”. Na wystawie autorki związanej z Instytutem Sztuki Uniwersytetu Śląskiego zaprezentowane zostaną obrazy olejne wykonane techniką emalii na blasze.

Prof. Elżbieta Kuraj, absolwentka katowickiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom zrealizowała w 1982 w Pracowni Projektowania Książki prof. Stanisława Kluski i w Pracowni Malarstwa prof. Jerzego Dudy-Gracza. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, prowadziła Galerię Obok w Teatrze Małym w Tychach, pracowała w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach i Bielsku-Białej, a od 1999 roku jest pedagogiem na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie – obecnie na stanowisku profesora w Zakładzie Malarstwa. Od ośmiu lat współpracuje z Email Art Association (Frýdlant nad Ostrawicą, Czechy), organizując sympozja i wystawy polsko-czeskie reaktywujące technikę emalii w Polsce. Ma za sobą blisko 60 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w 300 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatką ponad 20 nagród i wyróżnień w konkursach malarskich.