Węgiel Film Festiwal w Katowicach

Węgiel Film Festiwal

Od 14 do 15 kwietnia 2011 r. w Katowicach trwać będzie Węgiel Film Festiwal – międzynarodowy festiwal szkół filmowych, organizowany przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego UŚ.

Tegoroczna ósma edycja festiwalowych zmagań odbędzie się w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. W tym samym czasie wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość spotkania z osobistościami polskiego filmu podczas dni otwartych Wydziału Radia i Telewizji UŚ. Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje dziekan Wydziału Radia i Telewizji prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Ideą festiwalu jest prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych, dyskusja i integracja szkół. Po raz pierwszy Węgiel Film Festiwal odbył się w 2004 r. w Cieszynie. O nagrody rywalizowali studenci katowickiej i łódzkiej szkoły filmowej. Od 2006 r. Węgiel Film Festiwal odbywa się w Katowicach. W jury festiwalowym zasiadali dotychczas m.in.: Milenia Fiedler – montażystka, Marcin Koszałka – operator filmowy, scenarzysta, reżyser, Andrzej Ramlau – operator filmowy, Adam Sikora – operator filmowy, Magdalena Dipont – scenograf filmowy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Festiwalu.

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Węgiel Film Festiwal ”.

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Katowice. VIII Węgiel Student Film Festiwal ”. (14.04.2011)