facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Węgiel Student Film Festival

Od 16 do 17 kwietnia 2015 roku w Katowicach odbywać będzie się Węgiel Student Film Festival organizowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Ideą festiwalu jest prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół. Konfrontacja dokonań filmowych jest dla studentów dobrą okazją do obserwacji techniki i rzemiosła kolegów. Pozwala zostać docenionym przez profesjonalne jury i liczną publiczność.

Celem festiwalu i towarzyszących mu imprez jest także integracja uczestników: wspólne dyskusje i zabawa. Węgiel Student Film Festiwal to wydarzenie organizowane z pasją przez studentów II roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością, również poza granicami kraju.

Od kilku lat Węgiel Student Film Festiwal jest przedsięwzięciem o randze międzynarodowej, ze względu na coroczny udział w konkursie wielu zagranicznych produkcji filmowych. W tym roku organizatorzy otrzymali ponad 220 zgłoszeń, m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Danii. Austrii, Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Indii i Argentyny. Do konkursu trafiło prawie 30 tytułów. Filmy będą oceniane przez profesjonalne jury w składzie: Tomasz Jurkiewicz, Andrzej Ramlau, Grzegorz P. Kowalski oraz Patrycja Mucha.

Festiwal zaprezentuje szeroki wachlarz gatunków: od fabuły, przez dokument, aż po animację. W programie wydarzenia poza projekcjami filmów krótkometrażowych zaplanowano warsztaty i spotkania z profesjonalistami z branży.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu znajdują się na Facebooku.

Konferencja prasowa dotycząca Festiwalu odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku o godz. 11.00 w Centrum Filmowym „Kosmos”. W spotkaniu z mediami udział weźmie dziekan Wydziału Radia i Telewizji UŚ.

Program 

plakat

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.