Warsztaty pt. „Animacja czasu wolnego”

25.11.2016 - 11:07, aktualizacja 25.11.2016 - 11:07
Redakcja: admin

7 grudnia 2016 roku w godz. od 10.00 do 13.00 w Studenckiej Strefie Aktywności w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, parter, sala nr 133) odbywać się będzie szkolenie pt. „Animacja czasu wolnego”, dzięki któremu będzie można dowiedzieć się, kim jest animator i jakie predyspozycje zawodowe powinien posiadać, poznać specyfikę i metodykę jego pracy, typy osobowościowe w animacji oraz funkcje i role, jakie spełnia animacja w ruchu turystycznym.

Szczegółowy program spotkania:

• prezentacja organizacji czasu wolnego dla różnych grup wiekowych,
  • informacje teoretyczne – kim jest animator i na czym polega praca w tym zawodzie,
  • porównanie stawki finansowej w pracy jako wychowawca kolonijny, kelnerka, hostessa, a najwyżej ceniony – animator,
  • praca w sezonie animacyjnym w Polsce i za granicą,
  • przykłady zadań kreatywnych, zabaw na siedząco, integracja w grach ruchowych, taneczna próba tworzenia własnych choreografii i nauka gorących latino tańców/club dance znanych na całym świecie oraz tańców animacyjnych,
  • zabawy z chustą animacyjną.

Ponadto uczestnicy warsztatów otrzymają zaproszenie na profesjonalny kurs animatora czasu wolnego oraz na casting z możliwością podjęcia pracy w kraju lub za granicą, a także realizowania praktyk w czternastu ośrodkach turystycznych na terenie całej Polski.

Spotkanie poprowadzą przedstawiciele firmy Animator – ogólnopolskiego lidera w zakresie szkoleń animacji czasu wolnego, organizacji eventów oraz pośrednictwa pracy, przy realizacji animacji hotelowych za granicą. Firma współpracuje z największymi touroperatorami w Polsce i za granicą (m.in. Wezyr, Grecos, Net Holiday, Cester, Mango Club, Kartago Tour, Adm Stars).

Na warsztaty, które adresowane są do studentów i absolwentów (do roku po ukończeniu studiów) Uniwersytetu Śląskiego każdego kierunku i specjalności, obowiązują zapisy odbywające się drogą telefoniczną pod numerem 32 359 19 82. Zapisy rozpoczynają się 30 listopada 2016 r.