Warsztaty języka portugalskiego i hiszpańskiego w ramach Dni Języków na Uniwersytecie Śląskim

11.01.2016 - 11:50, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

18 stycznia 2016 r. na Uniwersytecie Śląskim odbędą się kolejne Dni Języków. Tym razem warsztaty językowo-kulturowe poświęcone zostaną językowi portugalskiemu i hiszpańskiemu. Spotkania obejmowały będą naukę podstawowych zwrotów umożliwiających swobodną komunikację, najważniejsze informacje geograficzno-turystyczne, zagadnienia dotyczące kultury i tradycji, degustacje, pokazy tańca i inne atrakcje. Warsztaty mają charakter otwarty, a ich głównym celem jest kreowanie postawy otwartości wobec odmienności językowo-kulturowej, a także ochrona wartości niematerialnych.

Opiekę nad Dniami Języków sprawuje fanpage UŚ „Świat na wyrywki” prowadzony przez studentów Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich.

Zgłoszenia udziału w warsztatach zawierające imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: tydzienkultur@gmail.com.

Dopełnieniem spotkania będą odbywające się również 18 stycznia o godz. 18.00 w pubie Eureka (Katowice, ul. św. Jacka) brazylijsko-hiszpańsko-portugalskie warsztaty kulinarne. Przygotowane zostaną najpopularniejsze i najbardziej charakterystyczne dla kuchni Brazylii, Hiszpanii i Portugalii potrawy, które są znane i lubiane na całym świecie. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki ich przygotowania.