Warsztaty i prezentacja laserowego skaningowego mikroskopu konfokalnego

22 marca 2011 r. w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego odbędą się warsztaty pt. „Nowa jakość w badaniach nanotechnologicznych i nieniszczących”, połączone z prezentacją laserowego skaningowego mikroskopu konfokalnego Olympus LEXT OLS4000.

W programie warsztatów znajdą się m.in.: wykłady pt. „Trójwymiarowa wizualizacja i analiza obiektów w skali nano – przez μm do nm”, prezentacja produktów firmy Olympus oraz praca w grupach na próbkach dostarczonych przez uczestników. Do dyspozycji osób biorących udział w zajęciach będą również następujące urządzenia: mikroskop metalograficzny Olympus BX-51M z kamerą i najnowszym oprogramowaniem Stream oraz mikroskop stereoskopowy Olympus SZX-10 z wyposażeniem.

Organizatorami wydarzenia są: Zakład Komputerowych Systemów Biomedycznych oraz Olympus Polska.

Szczegółowe informacje...