Warsztaty edukacyjne pt. „Stosunki polsko-niemieckie w literaturze i filmie. Fakty i interpretacje”

Od 29 lipca do 24 sierpnia 2015 roku w Cieszynie Szkoła Języka i Kultury Polskiej będzie realizować projekt pt. „Stosunki polsko-niemieckie w literaturze i filmie. Fakty i interpretacje”. Do udziału w projekcie zaproszonych zostało 14 osób z Niemiec (m.in. z Halle, Lipska, Chemnitz, Freiburga, Bochum czy Trewiru) zainteresowanych kinematografią oraz literaturą polską w kontekście sztuki niemieckiej. Projekt będzie miał formę spotkań edukacyjnych poświęconych rozwijaniu umiejętności komunikacji językowej (również dzięki zajęciom tandemowym ze studentami międzynarodowych studiów polskich oraz studentami pochodzenia polskiego z innych krajów), badaniu twórczości filmowej i literackiej jako doskonałego materiału wykorzystywanego w analizie poetyk narracji o stosunkach polsko-niemieckich. Jego istotnym elementem będą także warsztaty kulturowe poświęcone obrazowi Polski i Niemiec w reportażu.

Projekt prowadzony przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej jest współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.