Warsztaty „Czy wiesz, na czym jesz?” w ramach Śląskiej Nocy Naukowców 2010

SNN

24 września 2010 r. odbędzie się kolejna edycja Śląskiej Nocy Naukowców, którą cechuje niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, komentarze znanych i lubianych naukowców, szalone eksperymenty prowadzone z badaczami, próba odpowiedzi na pytania, które od zawsze nurtowały ludzkość.

W programie wydarzenia przygotowanego przez organizatorów – Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską, Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego – znajdują się również warsztaty pt. „Czy wiesz, na czym jesz?”. O historii ceramiki i materiałach, z których wykonywane są przedmioty używane w gospodarstwie domowym opowiedzą pracownicy Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego: dr Ewa Nogas-Ćwikiel oraz dr Beata Wodecka-Duś.

W trakcie zajęć, które odbędą się na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, uczestnicy nauczą się rozpoznawać różne rodzaje tworzyw ceramicznych oraz sposoby zdobień ceramiki. Będą mogli obejrzeć wyroby ceramiczne zdobione różnymi metodami. Dzieci będą miały możliwość ulepienia z gliny figurki i ozdobienia jej. Zostaną one później wypalone w piecu ceramicznym.
Zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00.

Program Śląskiej Nocy Naukowców dostępny jest na stronie: http://www.nocnaukowcow.com.pl/strona.php?s=2.