Spotkanie pt. „Między wojną a pokojem...”

logo SNN

W ramach Śląskiej Nocy Naukowców 28 września 2012 r. od godz. 17.00 do 18.30 na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bielska 62, 43-400 Cieszyn; sala nr 21) odbędzie się prezentacja multimedialna pt. „Między wojną a pokojem. Antropolog w południowosudańskiej Dżubie”.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. w jaki sposób zmienia się Afryka, czym wyróżnia się zawieszone między kryzysem a stabilizacją miasto Dżuba i jaka jest specyfika jego kultury, kształtowanej pod wpływem wielowymiarowej liminalności.

Warsztat zostanie poprowadzony przez dr. Macieja Kurcza. Współorganizatorem imprezy jest miasto Cieszyn. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Śląskiej Nocy Naukowców: www.nocnaukowcow.com.pl/pl/wydarzenie/286.

logo Cieszyna

logo ŚNN

O prezentacji napisał serwis „cieszyn.pl” pt. „Między wojną a pokojem. Antropolog w południowosudańskiej Dżubie - prezentacja multimedialna”. (28.09.2012).