Szkolenie pt. „Lider w każdym z nas”

15 lipca 2011 r. w godz. 9.00–15.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się szkolenie pt. „Lider w każdym z nas”. Jest ono skierowane do studentów i absolwentów UŚ. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość poznania swojego potencjału przywódczego oraz znaczenia codziennej komunikacji. Szkolenie prowadzone będzie techniką warsztatową, indywidualną oraz grupową.

Przywództwo rozpatrywane będzie w dwóch głównych aspektach: jako ekspresja charakteru oraz relacje z otoczeniem. Przeanalizowane zostaną przykłady znanych liderów ze świata polityki, biznesu. Uczestnicy podejmą próbę odpowiedzi na pytanie, czy przywództwo jest zarezerwowane tylko dla wielkich projektów biznesowych i politycznych.
W drugiej części warsztatu uczestnicy skoncentrują się na zagadnieniach związanych ze skuteczną komunikacją. Ćwiczenia symulacyjne pomogą studentom i absolwentom poznać aspekty praktyczne aktywnego słuchania, inteligencji emocjonalnej czy tzw. twardej empatii.

Szkolenie poprowadzą: Anna Rycman – doktor nauk humanistycznych, pracownik Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego, certyfikowany trener oraz Katarzyna Grzybek – doświadczony trener treningów pamięci i koncentracji uwagi, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, autoryzowany trener Szkoły Pamięci Wojakowskich.

Zapisy telefoniczne rozpoczynają się 7 lipca, pod numerem telefonu (32) 359 20 32. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Dokonanie zapisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu udziału w szkoleniach Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.