„Wady i zalety powiatu samorządowego oraz współpraca miast” - spotkanie w ramach Festiwalu Nauki

Koło Naukowe Polityki Lokalnej i Regionalnej, Rada Samorządu Studenckiego WNS oraz Biuro Organizacyjne Festiwalu Nauki zorganizowały spotkanie „Wady i zalety powiatu samorządowego oraz współpraca miast”. Wstęp do dyskusji wygłosił prof. Michał Kulesza - twórca reformy samorządowej, doradca ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Spotkanie odbyło się 21 kwietnia 2009 r. (wtorek) o godz. 10:30 w auli im. K. Popiołka (Wydział Nauk Społecznych UŚ, ul. Bankowa 11, Katowice), poprowadził je prof. dr hab. Sylwester Wróbel.

Uczestnikami spotkania byli: prof. zw. dr hab. Bogdan Dolnicki, prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. Czesław Martysz, prezydenci miast akademickich Uniwersytetu Śląskiego: prezydent Chorzowa Marek Kopel, prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, prezydent Rybnika Adam Fudali oraz burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek oraz przewodniczący Zgromadzenia Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, prezydent Rudy Śląskiej Andrzej Stania.