VIII edycja Święta Liczby Pi

13 i 14 marca 2014 r. (według notacji amerykańskiej 3/14) obchodzone będzie Święto Pi. Proponowaną formą obchodów święta, które przypada 14 marca, jest ósmy już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W programie wydarzenia znajdą się liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy. W uroczystej inauguracji Święta Liczby Pi uczestniczyć będzie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Udział w obchodach Święta Liczby Pi mogą wziąć osoby zainteresowane podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, studenci (również innych kierunków), nauczyciele, ale także wszyscy, którzy swoją przygodę z edukacją już dawno skończyli.

Na niektóre z zajęć fizycznych, chemicznych i informatycznych oraz wybrane konkursy obowiązują zapisy poprzez stronę internetową http://swietopi.pl. Wstęp na wszystkie zajęcia matematyczne jest wolny – nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail: info@swietopi.pl.

O wydarzeniu napisali również:

„Dziennik Zachodni” w artykule pt. „14 marca święto liczby Pi” (10.03.2014)

„Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „W piątek liczba Pi obchodzi swoje święto”. (12.03.2014)

„money.pl” w artykule pt. „W piątek liczba Pi obchodzi swoje święto” (12.03.2014).

„edulandia.pl” w artykule pt. „W piątek (14.03.) liczba Pi obchodzi swoje święto” (12.03.2014).

„naukawpolsce.pap.pl” w artykule pt. „W piątek liczba Pi obchodzi swoje święto” (13.03.2014).

„wp.pl” w artykule pt. „W piątek liczba Pi obchodzi swoje święto” (14.03.2014).

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Dzień Liczby Pi” (14.03.2014).

Aktualności w TVP Katowice (od 14:56) (14.03.2014)