VIII Dyskusja Panelowa „Oblicza fizyki: między fascynacją a niepokojem”

7 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) rozpocznie się VIII Dyskusja Panelowa „Oblicza fizyki: między fascynacją a niepokojem”. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest hasło „W głąb materii – mikroświat”. Dyskusja ma charakter interdyscyplinarny, wykłady wygłaszać będą między innymi fizycy, biolodzy, filozofowie i filolodzy.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Spotkanie organizowane jest wspólnie przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego oraz katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne są na stronie internetowej: http://obliczafizyki.us.edu.pl.