facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

VII Śląski Piknik Rodzinny z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych

6 lipca 2014 r. od godz. 16.00 do 22.00 w Katowicach (Plac Grunwaldzki 12, obok siedziby TVS) odbywać się będzie VII Śląski Piknik Rodzinny z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W części oficjalnej, która rozpocznie się o godz. 17.00, przewidziano między innymi odśpiewanie hymnu Polski i hymnu Stanów Zjednoczonych, wystąpienia przedstawiciela korpusu dyplomatycznego USA w Polsce oraz zaproszonych gości. Wręczona zostanie również Nagroda „Wielkie Inspiracje – Promotor Współpracy Polsko-Amerykańskiej” Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy. Nagroda przyznawana jest zarówno osobom, jak i instytucjom za wkład w rozwijanie i zacieśnianie kontaktów między obydwoma krajami, w województwie śląskim. Kategorie konkursowe to: gospodarka, kultura, nauka, polityka.

Wśród nagrodzonych w 2014 roku znajduje się American Corner w Katowicach – Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej działające w ramach Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego. Nagroda przyznana zostanie za upowszechnianie i lepsze zrozumienie zwyczajów, historii i kultury Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej wśród mieszkańców Śląska, a przez to przyczynianie się do zbliżenia ludzi i kultur obu krajów oraz do utrwalania przyjacielskich stosunków między narodami. Nagrodę odbierze JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Organizatorem VII Śląskiego Pikniku Rodzinnego z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych jest Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt” oraz Telewizja TVS, przy współpracy: Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy (USPTC), Miasta Katowic, Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej – American Corner, Grupy Revita.

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.