23 września 2011 r. o godz. 9.00 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4) rozpocznie się VII Ogólnopolskie Uniwersyteckie Forum NSZZ „Solidarność” pt. „Przemyśleć Solidarność”. W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W programie Forum znajdują się m.in. wystąpienia: przewodniczącej KZ UŚ NSZZ „Solidarność” Ewy Żurawskiej, przewodniczącego Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” prof. zw. dr. hab. Edwarda Malca, prof. zw. dr. hab. Tadeusza Sławka z Wydziału Filologicznego UŚ oraz prof. UŚ dr. hab. Zygmunta Woźniczki z Wydziału Filologicznego UŚ.

VII Ogólnopolskie Uniwersyteckie Forum NSZZ „Solidarność” zakończy dyskusja, którą poprowadzi prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.solidarnosc.us.edu.pl.