VII edycja Święta Liczby Pi

14 i 15 marca 2013 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego już po raz siódmy odbywać się będzie Święto Liczby Pi. Wydarzenie ma na celu promowanie nauk matematyczno-przyrodniczych. Dla uczestników przygotowano bogaty program, w którym nie zabraknie: wykładów, warsztatów, konkursów, a także pokazów i eksperymentów fizycznych oraz chemicznych.

Spotkanie adresowane jest nie tylko do osób zainteresowanych podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, ale również studentów innych kierunków, absolwentów i nauczycieli.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.swietopi.us.edu.pl.

plakat

O wydarzeniu napisał serwis „www.newsweek.pl” w artykule pt. „3.14: W czwartek dzień liczby Pi!”. (13.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „nauka.money.pl” w artykule pt. „Liczba Pi ma jutro swój dzień”. (13.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „www.money.pl” w artykule pt. „Podziwu godna liczba Pi ma w czwartek swój dzień”. (13.03.2013)