VII edycja festiwalu filmowego „Made in Poland”

logo festiwalu "Made in Poland"

14 maja 2019 roku na Wydziale Filologicznym w Katowicach odbędzie się siódma edycja festiwalu filmowego „Made in Poland”, którego hasłem przewodnik będzie „Made in Poland, Made near the equator”. Celem wydarzenia, podczas którego zaprezentowane zostaną produkcje kinematografii kolumbijskiej, indonezyjskiej, nigeryjskiej i brytyjsko-polskiej, zawierające elementy charakteryzujące te obszary kulturowe, jest pogłębienie zakresu kompetencji kulturowych wśród polskich oraz zagranicznych studentów. Festiwal umożliwia prezentację kultur, tradycji, obyczajów właściwych danym krajom, a także przybliża kulturę polską studentom zagranicznym studiującym na Uniwersytecie Śląskim.

Harmonogram wydarzenia:

• godz. 9.00 – Rozpoczęcie festiwalu (sala 013)
  • godz. 9.15–11.20 – Prelekcja: Solomiia Pruska (Ukraina), Manuel Alejandro Castro Bravo (Kolumbia)
    •  „W objęciach węża” – kolumbijski dramat przygodowy w reżyserii Cira Guerry (2 godz., sala 013)
  • godz. 11.30–13.30 – Prelekcja: Patrycja Cieplok (Polska), Estu Yoga Elmi Gesa (Indonezja)
    •  „Merantau” – indonezyjski film akcji w reżyserii Garetha Evansa (1 godz. 50 min., sala 013)
  • godz. 11.30–13.05 – Prelekcja: Andreea-Alexandra Burcea (Rumunia), Maryam Dangana (Nigeria)
    • „Inale. Serce Afryki” – nigeryjski muzyczny film kostiumowy w reżyserii Jety Amaty (1 godz. 25 min., sala 11)
  • godz. 13.40–15.15 – Prelekcja: Yelizaveta Yashchyshen (Ukraina)
    •  „Twój Vincent” – brytyjsko-polski pełnometrażowy film animowany w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana (1 godz. 30 min., sala 013).