VI Konferencja Naukowa WNS UŚ „Regiones Mundi: Brazylia”

26 i 27 marca 2013 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będzie VI Konferencja Naukowa WNS UŚ „Regiones Mundi: Brazylia”. Eksperci, doktoranci i studenci obradować będą w panelach poświęconych brazylijskiej polityce wewnętrznej i gospodarce, polityce zagranicznej, historii i społeczeństwie oraz religii, kulturze i sztuce.

plakat

Gościem specjalnym będzie ambasador Polski w Brazylii (2007–2013) Jacek Junosza Kisielewski, którego o godz. 14.00 podejmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek. Wydarzenie organizuje Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczegółowe informacje oraz program konferencji dostępne są na stronie internetowej: http://brazil2013wns.us.edu.pl.

Konferencję patronatem honorowym objęli: JE Ambasador Brazylii w Polsce Jorge Geraldo Kadri, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezydent Katowic Piotr Uszok, konsul honorowy Brazylii w Polsce Grzegorz Hajdarowicz.

O wydarzeniu napisał serwis „insilesia.pl” w artykule pt. „VI Konferencja Naukowa WNS UŚ «Regiones Mundi: Brazylia»”. (25.03.2013)

O konferencji informowało Radio Brazylia na stronie www.radiobrazylia.pl (24.03.2013).