facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

V Transdyscyplinarna Szkoła Letnia

Od 6 do 10 lipca 2015 r. w Lublińcu odbywać będzie się V Transdyscyplinarna Szkoła Letnia skierowana do doktorantów kierunków filologicznych. Od 2011 roku transdyscyplinarne szkoły letnie są okazją do spotkania i dyskusji młodych badaczy z naukowymi przewodnikami, autorytetami i artystami.

Piąte spotkanie w tym cyklu poświęcone jest relacji między pamięcią i tożsamością w perspektywie teorii migracyjnych. Wykłady i konwersatoria poprowadzą: dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek – prorektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. zw. dr hab. Przemysław Czapliński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. zw. dr hab. Inga Iwasiów z Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab., prof. nadzw. Andrzej Leder z Polskiej Akademii Nauk, dr hab. Grzegorz Niziołek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Ewa Plonowska-Ziarek – University at Buffalo (USA), prof. dr hab. Joanna Tokarska-Bakir z Polskiej Akademii Nauk oraz prof. Krzysztof Ziarek – University at Buffalo (USA). Uczestnicy dyskusji będą mogli przedstawić własne badania w panelach dyskusyjnych dotyczących: wspólnot emocjonalnych, migrujących tożsamości i pamięci podzielonej (z innymi oraz oddzielającej od innych).

Program spotkania

Organizatorem tegorocznej edycji Transdyscyplinarnej Szkoły Letniej jest Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.phd.us.edu.pl.

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.