V Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej

22.03.2018 - 16:57 aktualizacja 22.03.2018 - 16:57
Redakcja: admin

Popularyzacja wiedzy na temat hodowli kryształów to główny cel Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej organizowanego przez Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników konkursu jest wyhodowanie pod kontrolą nauczyciela fizyki, chemii lub biologii kryształów dowolnie wybranych związków, które nie figurują w wykazach substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Przebieg otrzymywania kryształu powinien być udokumentowany chronologicznie, w postaci zdjęć, filmów lub opisów.

Zgłoszenia udziału w konkursie należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: konkursfizykaus@gmail.com do 31 marca 2018 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.if.us.edu.pl.