IV Ogólnopolska Noc Biologów w Katowicach

Noc Biologów

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w której udział biorą uniwersyteckie wydziały przyrodnicze z całej Polski, w tym także Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wydarzenie skierowane jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, ale uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić nowoczesne laboratoria, zapoznać się z tematyką badawczą realizowaną przez naukowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, wysłuchać ciekawych wykładów oraz aktywnie uczestniczyć w pokazach i w zajęciach warsztatowych.

Tegoroczna edycja wydarzenia, organizowana pod hasłem „Ze światłem za pan brat", odbędzie się 9 stycznia 2015 r. Spotkanie zainauguruje wykład dr. Piotra Kardasza, który przedstawi fascynujący świat roślin. Wykład odbędzie się o godz. 16.00 w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (ul. Jagiellońska 28).

Od godz. 17.00 w budynkach Wydziału (na ul. Bankowej 9 i Jagiellońskiej 28) odbywać się będą pokazy, warsztaty, zajęcia laboratoryjne i wykłady popularnonaukowe. Dla najmłodszych gości przygotowano konkursy z nagrodami, pozwalające zgłębić tajemnice przyrody ożywionej.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś i dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska prof. zw. dr hab. Iwona Szarejko.

Zgłoszenia udziału i rezerwacje przyjmowane są od 1 do 15 grudnia 2014 r. lub do wyczerpania miejsc. Indywidualnej rezerwacji można dokonać wyłącznie drogą elektroniczną przez ogólnopolską stronę Nocy Biologów www.nocbiologow.pl.

Aby zgłosić udział w zajęciach, należy: 1) zarejestrować się wypełniając formularz, 2) zalogować się, 3) zarezerwować miejsce na poszczególne zajęcia. Rezerwacje można dowolnie zmieniać, a nawet odwołać.

Organizatorzy proszą szkoły o rezerwowanie maksymalnie 5 zajęć. Zgłaszając udział należy zwrócić uwagę na lokalizację (zajęcia odbywają się w budynku WBiOŚ przy ul. Bankowej 9 oraz przy ul. Jagiellońskiej 28) i w planowaniu uwzględnić czas dotarcia na poszczególne zajęcia (czas przejścia między budynkami wynosi ok. 15 minut).

Program oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.nocbiologow.home.pl.

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Noc Biologów 2015” (09.01.2015).