V edycja międzynarodowego programu Programme in European Private Law for Postgraduates

16 stycznia 2015 r. o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji gościć będą wybitni przedstawiciele nauki prawa. Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji programu Programme in European Private Law for Postgraduates.

Od 12 do 16 stycznia 2015 r. organizowane są wykłady i seminaria prowadzone przez przedstawicieli polskiej i zagranicznej nauki prawa prywatnego. Poza pracownikami WPiA interaktywne wykłady, zajęcia i warsztaty prowadzą między innymi: prof. dr Bettina Heiderhoff (Uniwersytet w Münster), prof. dr Patrick R. Hugg (Loyola University New Orleans), dr Agnieszka McPeak (Uniwerystet w Toledo), dr Sergey Belov (St. Petersburg State University), prof. dr Maria Elena De Maestri (Uniwersytet w Genui), prof. dr hab. Marek Safjan (Uniwersytet Warszawski, sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej), prof. dr hab. Mirosław Wyrzykowski (Uniwersytet Warszawski), prof. dr hab. Fryderyk Zoll (Uniwersytet Jagielloński oraz Universität Osnabrück), prof. dr hab. Piotr Machnikowski (Uniwersytet Wrocławski).

Programme in European Private Law for Postgraduates (PEPP) jest międzynarodowym programem przeznaczonym dla wyróżniających się uczestników studiów doktoranckich z jednostek naukowych uczestniczących w PEPP, którzy prowadzą badania naukowe w zakresie prawa prywatnego w kontekście europejskim. W ramach PEPP współpracują ze sobą: Uniwersytet w Münster, Bucerius Law School w Hamburgu, Instytut im. Maxa Plancka ds. Prawa Porównawczego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego w Hamburgu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet w Cambridge, Katolicki Uniwersytet w Lueven, Uniwersytet w Walencji oraz Uniwersytet w Genui.

Każda edycja Programu odbywa się w ramach jednego roku akademickiego i składają się na nią cztery kursy. Uczestnicy spędzają tydzień w ośrodkach naukowych współpracujących w ramach PEPP. Kursy obejmują wykłady, ćwiczenia i seminaria zaplanowane tak, aby budziły zainteresowanie wszystkich uczestników Programu, niezależnie od ich specjalizacji. Oficjalnym językiem PEPP jest język angielski.

Konferencja PEPP Katowice 2015 jest trzecią konferencją organizowaną przez Katedrę Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego w ramach 5-letniej współpracy międzynarodowej w programie PEPP.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.wpia.us.edu.pl.