facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

V edycja akcji „Uniwersytet Pomaga”

Od 19 listopada do 10 grudnia 2015 r. odbędzie się zbiórka na rzecz zwierząt w ramach V edycji akcji „Uniwersytet Pomaga”. W tym terminie przy portierniach wydziałów i jednostek dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego, w  Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego zostaną udostępnione puszki kwestarskie i kosze na dary.

Zbierane będą:

  • sucha i mokra karma dla psów i kotów,
  • ryż i makaron,
  • obroże i smycze,
  • koce, pledy, poszwy, kołdry, prześcieradła, poszewki i ręczniki,
  • datki pieniężne, które zostaną przeznaczone na leki, budy i ich ocieplenia,
  • środki czystości.

 

W akcji wezmą także udział: Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, Śląski Inkubator Przedsiębiorczości sp. z o.o. oraz licea Uniwersytetu Śląskiego: III LO im. Adama Mickiewicza w KatowicachIV LO im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach, I LO im. Juliusza Słowackiego w ChorzowieII LO im. Emilii Plater w Sosnowcu oraz I Społeczne Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Katowicach.

W tym roku dary i datki zostaną przekazane: Przytulisku dla koni i innych zwierząt Komitet pomocy dla zwierząt „Przystań ocalenie”Społecznemu Schronisku dla Zwierząt TOZ „Fauna” im. św. Franciszka z AsyżuSpołecznemu Azylowi dla Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt”, Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach oraz „Psitulmnie” Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu.

18 grudnia 2015 r. odbędzie się konferencja pt. „Dzień edukacji na rzecz zwierząt” (godz. 9.00, aula nr 7, Wydział Prawa i Administracji UŚ). Po konferencji odbędzie się happening Klubu Gaja w ramach akcji „Jeszcze żywy KARP”.

Dodatkowo od 30 listopada do 11 grudnia na WPiA prezentowana będzie wystawa fotografii „Nie robię na KATO”. Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie: www.facebook.com/nierobienakato.

Organizatorami V edycji akcji „Uniwersytet Pomaga” jest Uniwersytet Śląski i Koło Naukowe Praw Zwierząt. Wydarzenie objął patronatem honorowym JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

 


Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.