V Chorzowski Festiwal Nauki

W poniedziałek 11 marca 2013 r. rozpocznie się piąta edycja Chorzowskiego Festiwalu Nauki. Impreza potrwa do 15 marca, a w jej programie przewidziano różnorodne wykłady naukowe, warsztaty, szkolenia, prelekcje oraz pokazy skierowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W organizację przedsięwzięcia aktywnie zaangażował się Uniwersytet Śląski – festiwal będzie się odbywał m.in. na terenie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Festiwal skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Chorzowa i okolicznych miast, a jego celem jest przedstawienie i upowszechnienie przedsięwzięć oraz osiągnięć naukowych uczelni funkcjonujących na terenie miasta.

Na stronie internetowej wydarzenia www.festiwalnauki.chorzow.eu można znaleźć m.in. szczegółowy program Festiwalu oraz instrukcję, w jaki sposób zapisać się na poszczególne zajęcia.

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Festiwal Nauki w Chorzowie rozpocznie się w poniedziałek”. (08.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „www.chorzowianin.pl” w artykule pt. „V Chorzowski Festiwal Nauki. Inauguracja w ŚMCEBI”. (08.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Dziś rozpoczyna się 5. Festiwal Nauki w Chorzowie. Co będzie się działo?”. (11.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „V Festiwal Nauki w Chorzowie”. (11.03.2013)