UŚ nie tylko dla maturzystów

5 maja 2011 r. rusza Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia na Uniwersytecie Śląskim w roku akademickim 2011/2012. Wszelkie informacje niezbędne maturzystom opublikowano na stronie www.kandydat.us.edu.pl.

Natomiast dla uczniów I i II klas szkół ponadgimnazjalnych Uniwersytet Śląski przygotował bezpłatne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym. 5 i 6 maja 2011 r. podczas indywidualnych spotkań, specjaliści w dziedzinie rozwoju kariery pomogą uczestnikom poznać główne wartości pracy zawodowej i będą przekonywać, że zainteresowania są elementem warunkującym efektywne wykonywanie wymarzonej pracy. Uczestnicy spotkania będą mogli też wspólnie ze specjalistą określić swoje predyspozycje zawodowe oraz cele z uwzględnieniem przyszłego kierunku studiów.

Spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym odbywać się będą od godz. 10.00 do 15.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, sala 24). Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 32 359 19 75 i 32 359 13 21.

Ponadto w punkcie informacyjnym w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego zainteresowani studiami na UŚ będą mogli uzyskać informacje na temat prowadzonych kierunków i specjalności, a także ilości kandydatów na jedno miejsce w latach poprzednich.

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski uruchamia konsultacje dla licealistów”. (29.04.2011)