UŚ na Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

29.08.2017 - 09:51 aktualizacja 29.08.2017 - 09:51
Redakcja: admin

Od 29 sierpnia do 1 września 2017 roku w Katowicach odbywać będą się największe w Europie Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, podczas których swoją ofertę dla partnerów biznesowych zaprezentuje Uniwersytet Śląski. Przy stoisku uczelni będzie można uzyskać informacje na temat proponowanych form współpracy. Przedstawiony zostanie również potencjał naukowo-badawczy Wydziału Nauk o Ziemi w zakresie:

• kompleksowego zestawu usług dla przemysłu energetycznego, w tym między innymi oceny stanu pracy kotła fluidalnego na podstawie składu popiołów lotnych i dennych,
  • oceny migracji zanieczyszczeń z palących się składowisk odpadów powęglowych,
  • rozpoznania płytkiej budowy geologicznej metodami geofizycznymi dla celów inżynierskich,
  • technologii prognozowania jakości koksu dla przemysłu górniczego i koksowego,
  • analizy petrograficznej węgli dla branży górniczej, koksowniczej, energetycznej i petrochemicznej.

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017 odbywać będą się w „Spodku” oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W wydarzeniu udział wezmą producenci węgla, maszyn i urządzeń górniczych, firm usługowych oraz jednostek naukowo-badawczych.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja pt. ,,Węgiel w okresie transformacji energetycznej”, w której udział wezmą między innymi przedstawiciele Ministerstwa Energii, Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL, Głównego Instytutu Górnictwa oraz Krajowej Izby Gospodarczej.

Międzynarodowe targi organizowane są od ponad 30 lat. W ostatniej edycji uczestniczyło ponad 400 firm z 19 krajów, ekspozycję odwiedziło ponad 25 tys. profesjonalistów, w tym misje gospodarcze z Ukrainy, Wietnamu, Chin, Niemiec, Kolumbii, Chile i Wielkiej Brytanii.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ptg.info.pl