Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą śp. Krystynę Bochenek

Zdjęcie: Krystyna Bochenek  (Fot.  Biuro Senatorskie Krystyny Bochenek)

W szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą śp. Krystynę Bochenek, wicemarszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, absolwentkę filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

W uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 10.45 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 1), udział wzięli: prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny, dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Rafał Molencki, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, a także przedstawiciele społeczności akademickiej.

Uroczystość poprzedziło złożenie kwiatów na grobie śp. Krystyny Bochenek (o godz. 8.41 na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Katowicach).

(Fot.  Biuro Senatorskie Krystyny Bochenek)