Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą śp. Krystynę Bochenek

W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2015 r. odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą śp. Krystynę Bochenek, wicemarszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, absolwentkę filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

W uroczystości, która rozpocznie się o godz. 9.30 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 1), udział wezmą: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prodziekan ds. rozwoju i promocji Wydziału Filologicznego prof. zw. dr hab. Marian Kisiel, prof. dr hab. Andrzej Bochenek, ks. biskup senior Damian Zimoń, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej, prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UŚ Tadeusz Donocik, Jacek Filus, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, szef anteny Polskiego Radia Katowice, a także przedstawiciele społeczności akademickiej.

Uroczystość poprzedzi złożenie kwiatów na grobie śp. Krystyny Bochenek o godz. 8.45 na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Katowicach.

(Fot.  Biuro Senatorskie Krystyny Bochenek)

Na temat uroczystości napisali również: