Uroczystość zakończenia kursów języka polskiego dla studentów zagranicznych

SJiKP

W środę, 29 września 2010 roku, o godzinie 11.00 w sali Rady Wydziału im. Z.J. Nowaka na Wydziale Filologicznym odbędzie się uroczyste zakończenie dwóch kursów: intensywnego kursu języka polskiego dla studentów programu LLP/Erasmus podejmujących studia w Polsce oraz kursu „Orientation Week” dla studentów, którzy podejmą naukę na Uniwersytecie Śląskim. Szkolenia organizuje Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ.

Ceremonię wręczania certyfikatów poprowadzi prof. dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły. Oprócz dyplomów uczestnicy kursów otrzymają drobne upominki.

Przez cały wrzesień obcokrajowcy z krajów Unii Europejskiej i do niej kandydujących (między innymi z Hiszpanii, Niemiec, Francji, Węgier, Czech, Turcji, Włoch, Szwecji, Portugalii) oraz studenci z Meksyku, Hondurasu, Nikaragui i Salwadoru poznawali nasz język i kulturę, biorąc udział w zajęciach lektoratowych oraz w seminariach z zakresu polskiej historii, polityki, geografii i tradycji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki (m.in. do Cieszyna, Pszczyny, Krakowa, Chorzowa), podczas których studenci mieli okazję nie tylko poznać nasz kraj, ale również w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę.